Tlakový holter (ABPM)

Nutno se objednat předem.

Jedná se o nasazení přístroje na monitoraci krevního tlaku- manžeta se nasazuje na paži, přístroj na měření tlaku je připevněn opaskem k pasu. Nasazení probíhá v ranních hodinách (8.00-9.00 hod) u sestřičky,
 
Doporučujeme se před nasazením přístroje osprchovat, po dobu monitorace již není vhodný kontakt s vodou. Měření tlaku probíhá po 30 minutách během denních hodin a po 60 minutách během noci (od 22-6.00 hod). Po dobu monitorace pacient píše záznamy o denních aktivitách do tzv. deníčku. Vhodné uvést hlavně kdy byl fyzický klid a kdy byl pohyb. Údaje jsou důležité pro posouzení hodnot tlaku vzhledem k pohybu pacienta.Ráno před ukončením monitorace pacient přístroj a manžetu z těla sám sundává. Vše vloží do igelitového pytlíku včetně tzv deníčku. Přístroj vrací druhý den ráno mezi 7-00-7.30 hod v ambulanci sestřičce. 
 
Výsledek voláme telefonicky do cca 7dní od ukončení vyšetření s dalšími pokyny- zda je nutná léčba, zda je vhodné další dovyšetření, ev pouze vydáme kopii pro praktického lékaře, pokud je vyšetření v pořádku.
 
Monitorace tlaku je vhodná dělat pouze ve dny, kdy pacient nemá větší fyzickou zátěz. Zcela nevhodné je aktivní cvičení s přístrojem- kdy automaticky vzrůstá hodnota tlaku a není tak možné přesně posoudit, zda se jedná o normální či již supranornální reakci.
 

Máte dotaz?

Napište jméno
Napište telefonní číslo
Napište e-mail E-mail není validní
Napište zprávu