Holter EKG

Vyšetření objednáváme dopředu.
 
Jedná se o nasazení 7 EKG elektrod na Váš hrudník pomocí lepivých EKG elektrod + malého přístroje - záznamníku EKG  (krabička cca 7x7 cm zavěšená na krku pacienta v kapsičce).
 
Monitorace probíhá buď 24 či 48 hodin. Nasazování přístroje provádíme v ranních hodinách mezi 7.30.8.30 hodin - probíhá u sestřičky. Doporučujeme se před vyšetřením osprchovat, během vyšetření není možný již kontakt s vodou. Po nasazení přístroje pacient obdrží i tzv.deníček - kde provádí zápis svých denních aktivit po dobu monitorace s případným časovým údajem, kdy měl klinické obtíže (bušení srdce)- velmi důležité do deníčku uvést.
 
Po ukončení monitorace ráno přístroj sám z těla sundává, lepivé jednorázové elektrody z hrudníku patří do odpadu (ty se nevracejí) a EKG záznamník s kapsičkou+ EKG kabelem + deníčkem vloží do igelitového pytlíku. Přístroj není nutno vypínat, vypne se sám. V tomto stavu ho donese  ráno v 7-7.30 hodin do naší ambulance a předá sestřičce.
 
Výsledek monitorace telefonicky voláme pacientovi do cca 7dní od ukončení vyšetření (odečítání monitorace trvá cca 30minut a provádíme ho po ukončení ordinační doby). Zároveň pacient obdrží informaci jak dále postupovat- termín další kontroly či dovyšetření či pouze vystavíme kopii výsledku pro praktického lékaře, pokud je výsledek v pořádku.
 
Nasazení přístroje lze alternativně realizovat i během pondělí odpoledne a vyšetření pak trvá do úterý odpoledne.
 
V případě že po dobu monitorace Vám odpadne EKG elektroda prosím znovu ji připevněte na tělo zpět. Po dobu monitorace se prosím nesprchujte ani nekoupejte,jinak je vhodné, aby pacient vykonával všechny denní aktivity a zejména ty, které mu dělají obtíže. Vyvolané obtíže potom zapisuje do deníku s přesným časovým určením obtíží.
 
 
 

Máte dotaz?

Napište jméno
Napište telefonní číslo
Napište e-mail E-mail není validní
Napište zprávu